WIGILIA 2021

(…)Zielona jodełka, światełkami błyska,
a przed nią kołyska, w kołysce Pan Jezus
właśnie się narodził, będzie kochał ludzi,
wśród nich żył i chodził (…).

We wtorek 21 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Z tej okazji, „Skrzaty” w swojej sali, pomagały w ubieraniu stołu zielonymi gałązkami świerka, różnymi ozdobami i świeczkami. Dzieci wspólnie śpiewały kolędy, składały sobie życzenia i zjadły wspólny świąteczny obiad. „Skrzaty” poznały smak tradycyjnego barszczu z uszkami, ryby i kompotu z suszu.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas i dzieci miały szansę poczuć ich magię wspólnie ze swoimi rówieśnikami. Okazje takie jak te, pomagają w utrwaleniu dzieciom znajomości tradycji i zwyczajów świątecznych i wzmacniają bliskie serdeczne relacje. W trakcie trwania wydarzenia, nie mogło zabraknąć wspólnych zdjęć przy pięknie udekorowanym stole oraz nagrania z życzeniami „Wesołych Świąt!” dla wszystkich.