Grudzień 2017

12.12.2017 – Rozstrzygnięcie konkursu pt. „Bombka Choinkowa”. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały na konkurs plastyczny przepiękne bombki. Wykonane zostały różnymi technikami, jedna piękniejsza od drugiej. Bardzo trudno było wybrać tę najpiękniejszą więc w konkursie zostali nagrodzeni wszyscy uczestnicy. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę w postaci książki, gry czy puzzli. Wykonane przez dzieci bombki zdobią ogromną choinkę w głównym hallu przedszkola i cieszą oczy każdego kto obok niej przechodzi.

11.12.2017 – dzieci z naszego przedszkola obejrzały spektakl Teatru Młodego Widza pt. „Czarodziejski ołówek”. Przedstawienie opowiadało o niezwykłych przygodach wesołego chłopca Michasia, który uwielbia rysować wszystko co go otacza.
Spektakl był bardzo nowatorski wykorzystujący zdobycze techniki XX wieku z barwną scenografią, ciekawymi i sugestywnymi kostiumami, które oddziaływały na wyobraźnię młodych odbiorców sztuki. Dzieci mocno przeżywały przygody bohaterów, wielokrotnie ostrzegając ich przed grożącym im niebezpieczeństwem. To była ciekawa i pouczająca bajka o prawdziwej przyjaźni i potrzebie pomocy tym, którzy jej od nas oczekują.
Przedszkolaki wyszły z Teatru bardzo zadowolone, a historia chłopca sprawiła, że długo jeszcze były pod ogromnym wrażeniem

06.12.2017 – Dziś nasze przedszkole odwiedził Św. Mikołaj. Dzieci z utęsknieniem czekały na jego wizytę, a gdy już pojawił się w przedszkolu, dzieci z radością witały go piosenkami i wierszami, które długo ćwiczyły pod okiem swoich wychowawczyń. Mikołaj nagrodził wszystkich brawami, a później rozdał wszystkim dzieciom długo wyczekiwane prezenty.

Listopad 2017

29, 30. 11.2017 -” Jestem sobie przedszkolaczek…” Dzieci z grup „Skrzaty” i „Słoneczka” pierwszy raz wystąpiły ze swoim programem artystycznym, aby pokazać wszystkim zgromadzonym gościom, że są już prawdziwymi przedszkolakami i że już czas pasować ich na przedszkolaków. Pani Dyrektor uroczyście nadała każdemu dziecku miano „przedszkolaka”, wręczyła pamiątkowe dyplomy i upominki.

24.11.2017 – grupa „Krasnoludki” byłą na wycieczce w Galerii Sztuki Polskiej XIXw. w Sukiennicach na lekcji muzealnej pt. „Przygody ze sztuką – pierwsza wizyta w muzeum”. Dzieci zapoznały się z pojęciami eksponat, muzeum, wystawa; poznały tajniki pracy artystów, materiały wykorzystywane do ich pracy. Z zainteresowaniem oglądały dzieła sztuki, aż wreszcie same mogły stworzyć swój obraz. Do przedszkola wróciliśmy zmęczeni ale szczęśliwi, a dzieci zainspirowane wizytą w galerii tworzyły własne „dzieła sztuki”.

22.11.2017 – w przedszkolu była Pani Listonosz, przyszła do nas z ogromną torbą, pełną pozdrowień od Poczty Polskiej. Dzieci z niepokojem czekały na to spotkanie, ponieważ dzień wcześniej narysowały listy do Mikołaja i chciały, żeby Pani Listonosz zabrała je i jak najszybciej wysłała do Św. Mikołaja.

13.11.2017 – nasze przedszkole odwiedził Pan Policjant mł. asp. Mateusz Gugała z komisariatu policji w Zielonkach. Rozmawiał z przedszkolakami o bezpieczeństwie na drodze, na placu zabaw, przypomniał dzieciom numer alarmowy. Przedszkolaki mogły przymierzyć czapkę i kamizelkę policyjną i obiecały Panu Policjantowi, że zawsze będą przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

Październik 2017

27.10.2017 – Pani Maria Magoska – kucharka postanowiła przejść na zasłużoną emeryturę. Wszystkie przedszkolaki z wychowawcami podziękowały swojej „babci” za pyszne posiłki, które dla nas przygotowywała. Wdzięczni za wiele lat wspólnej pracy, uśmiech i wsparcie życzyliśmy Pani Marysi dużo zdrowia i aby nie zabrakło jej energii do realizowania swoich planów.

13.10.2017 – W naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej, wszystkie grupy z naszego przedszkola z tej okazji śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Pani Dyrektor wraz z Prezesem „GS” życzyli wszystkim nauczycielom wielu sukcesów w pracy zawodowej i wytrwałości w dążeniu do celu.

10.10.2017 – Teatr Eden zaprezentował dla nas przedstawienie pt. „O dobrym człowieku”. Była to opowieść o samarytaninie, który pomagał żydowskiemu handlarzowi. Historia to obfitowała w szereg zabawnych i pouczających sytuacji, a dzieci mogły brać czynny udział w przygodach bohaterów.

02.10.2017 – Dzisiaj uroczyście podziękowaliśmy Pani Jasi – intendentce, która odchodzi na emeryturę za wiele lat wspólnej pracy, za to że dbała abyśmy zawsze jedli świeże warzywa i owoce, żeby w naszych posiłkach była odpowiednia ilość cukru i soli, i aby każdy kto ma ochotę na jeszcze jednego pierożka lub kotlecika dostał dokładkę. Wdzięczni za codzienną pracę, uśmiech i miłe słowo życzyliśmy Pani Jasi dużo zdrowia i odpoczynku na zasłużonej emeryturze.

Wrzesień 2017

27.09.2017 – Dzieci z grupy Biedronki przywitały jesień konkursem plastycznym pt. Jesienne – cudaki zwierzaki zorganizowanym przez wychowawcę grupy mgr Agatę Kusiak. Prace konkursowe wykonane zostały z darów jesieni. Wszystkie dzieci zaprezentowały ciekawe i oryginalne prace. Wręczenie pamiątkowych dyplomów odbyło się 27.09.2017 r.