30 marca 2023

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

„Kolorowa wiosna, gosposia wspaniała,

od samego rana dużo pracy miała.

Zaspane słońce witała zza chmurki,

prosiła na koncert leśnych ptaków chórki.

Malowała kwiatki na zielonej trawie,

policzyła z boćkiem wszystkie żaby w stawie.”

We wtorek, 21 marca nadszedł długo wyczekiwany dzień przez dzieci – Pierwszy Dzień Wiosny. „Skrzaty” przygotowały się do tego dnia dużo wcześniej tworząc wspólnie wiosenny gaik z gałązek, dekorując go paskami i kwiatami z bibuły oraz papierowymi motylami i ptaszkami. Ponadto zasadziły kwiaty cebulkowe do doniczek, założyły hodowle cebuli zwyczajnej oraz posiały owies i rzeżuchę. Dzieci każdego dnia obserwują wzrost roślin w kąciku wiosennym. W pierwszy dzień wiosny, wszystkie dzieci w przedszkolu przywitały nową porę roku. Z tej okazji, „Skrzaty” przedstawiły wiersze o wiośnie, zaśpiewały piosenkę „Wiosna w błękitnej sukience” oraz zatańczyły taniec kwiatów z chustkami do muzyki instrumentalnej. Dzieci zaprezentowały się w wiosennych opaskach. Przy okazji powitania tak pięknej pory roku, „Skrzaty” zrealizowały kolejne zadanie z projektu edukacyjnego „Kreatywny przedszkolak”. Układały wiosenne symetrie w zespołach, eksperymentowały z lustrem, rysowały i malowały, tworząc lustrzane odbicia różnych elementów. Dzieci miały okazję w tym dniu poznać tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny, która na dobre rozgościła się w przedszkolu.