DZIEŃ DINOZAURA

24 lutego, „Skrzaty” obchodziły Dzień Dinozaura. Cały tydzień dzieci poznawały świat prehistorycznych gadów. Dowiedziały się, jak nazywały się wybrane dinozaury oraz kiedy i jak żyły. Ostatniego dnia, dzieci aktywnie poznawały ich świat przy pomocy różnych zabaw i ćwiczeń tj.: bingo obrazkowe, układanie puzzli z wizerunkami dinozaurów, szukanie par liter na podobiznach gadów i ich jajek, zabawy z kartami ruchowymi, karmienie Dino tylko zdrowymi produktami i szukanie jakie smakołyki zniknęły. Dodatkowo, dzieci pobawiły się w archeologów, odkrywając pędzelkiem szkielety dinozaurów i odgadywały wspólnie z kolegami jak mogły one wyglądać wcześniej oraz brały udział w warsztatach plastycznych – pomalowały farbami sylwety prehistorycznych gadów wykonanych z gipsu. Na pamiątkę tego dnia, każde dziecko otrzymało medal „Znawcy Dinozaurów” oraz zapakowane kolorowe figurki.

Przy okazji tego wydarzenia, „Skrzaty” zrealizowały kolejne zadanie w ramach projektu pt.: „Kreatywny Przedszkolak”, które polegało na malowaniu po lodzie. Tym razem, dzieci badały zmysłem dotyku i wzroku zatopione w lodzie dinozaury. Malowały farbami po zamarzniętych bryłach lodu oraz lały po nich ciepłą wodę, obserwując jakie dinozaury zostały w nich ukryte.