DZIEŃ ZIEMI W SKRZATACH

21 kwietnia, dzieci z grupy „Skrzaty” obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji, odbyły się zajęcia na temat ekologicznych działań mających na celu poprawę i ochronę środowiska naturalnego naszej planety min.: segregacja odpadów, oszczędzanie wody i sadzenie nowych roślin. W czasie zabaw, dzieci segregowały śmieci do właściwych koszy, układały z liter nazwy związane z główną tematyką dnia oraz starały się znaleźć rozwiązania na sytuacje, w których się znalazła Ziemia i była z ich powodu bardzo smutna. Wykorzystując różne materiały tj.: zakrętki, folia, szablony kwiatów i drzew oraz kolorowych koszy, „Skrzaty” z ogromnym zaangażowaniem stworzyły wspólny plakat pt.: „Śmieci mniej – Ziemi lżej!”. Ponadto, w ramach projektu „Kreatywny przedszkolak” dzieci wspólnie zrealizowały kolejne zadanie, które polegało na zadbaniu o Ziemię poprzez zasadzenie wybranej rośliny. „Skrzaty” podarowały Ziemi w prezencie dwie sadzonki „Laurowiśni”, które wspólnie posadziły na placu zabaw. Na pamiątkę tego dnia, każdy otrzymał medal „Przyjaciela Ziemi” oraz zieloną opaskę. Uczestnictwo w Dniu Ziemi sprawiło dzieciom wiele radości i dało szansę wzbogacenia ich wiedzy oraz wzbudzenia w nich poczucia troski o najbliższe otoczenie.