PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

„Kolorowa wiosna, gosposia wspaniała,

od samego rana dużo pracy miała.

Zaspane słońce witała zza chmurki,

prosiła na koncert leśnych ptaków chórki.

Malowała kwiatki na zielonej trawie,

policzyła z boćkiem wszystkie żaby w stawie.”

We wtorek, 21 marca nadszedł długo wyczekiwany dzień przez dzieci – Pierwszy Dzień Wiosny. „Skrzaty” przygotowały się do tego dnia dużo wcześniej tworząc wspólnie wiosenny gaik z gałązek, dekorując go paskami i kwiatami z bibuły oraz papierowymi motylami i ptaszkami. Ponadto zasadziły kwiaty cebulkowe do doniczek, założyły hodowle cebuli zwyczajnej oraz posiały owies i rzeżuchę. Dzieci każdego dnia obserwują wzrost roślin w kąciku wiosennym. W pierwszy dzień wiosny, wszystkie dzieci w przedszkolu przywitały nową porę roku. Z tej okazji, „Skrzaty” przedstawiły wiersze o wiośnie, zaśpiewały piosenkę „Wiosna w błękitnej sukience” oraz zatańczyły taniec kwiatów z chustkami do muzyki instrumentalnej. Dzieci zaprezentowały się w wiosennych opaskach. Przy okazji powitania tak pięknej pory roku, „Skrzaty” zrealizowały kolejne zadanie z projektu edukacyjnego „Kreatywny przedszkolak”. Układały wiosenne symetrie w zespołach, eksperymentowały z lustrem, rysowały i malowały, tworząc lustrzane odbicia różnych elementów. Dzieci miały okazję w tym dniu poznać tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny, która na dobre rozgościła się w przedszkolu.