Wycieczka do Muzeum Narodowego w Krakowie

Dnia 19 Listopada 2019 roku, grupy przedszkolne: „Skrzaty” oraz „Słoneczka” wybrały się na wycieczkę do Muzeum Narodowego w Krakowie, a dokładnie do Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.
W czasie wycieczki, dzieci miały okazję zobaczyć z zewnątrz Barbakan, Bramę Floriańską, ul. Floriańską, Kościół Mariacki, Sukiennice oraz Rynek Główny.
Dzieciom udało się wysłuchać hejnału mariackiego z kościelnej wieży mariackiej o godz.: 9:00 oraz pozdrowić hejnalistę. W Sukiennicach, czekało na nich spotkanie ze sztuką – piękne i cenione obrazy oraz krakowskie legendy, baśnie i mity. W czasie warsztatów, dzieci miały możliwość narysować postacie z legend, które poznali i zapamiętali podczas zwiedzania oraz pokolorować Smoka Wawelskiego.