Czekoladowe szaleństwo

W dniu 27 maja 2022 r. dzieci z grupy Misie uczestniczyły w wycieczce do Manufaktury Czekolady w Krakowie.

Gdy dzieci dotarły na miejsce, umyły ręce, założyły fartuszki  i zajęły miejsca przy stanowiskach pracy. Pani, która prowadziła zajęcia, przybliżyła dzieciom tajniki powstawania czekoladowych słodkości. Dzieci obejrzały film edukacyjny na temat czekolady, który informował kiedy wyprodukowano pierwszą czekoladę oraz w jaki sposób przebiega proces tworzenia czekoladowych produktów.

Prowadząca zajęcia wytłumaczyła dzieciom do czego służą narzędzia i produkty przygotowane dla nich na stołach , po czym wszyscy zabrali się do pracy. Każdy tworzył swoje  pralinki z przygotowanej masy czekoladowej.

Na zakończenie wszystkie dzieci oraz ich opiekunowie pomalowani zostali płynną czekoladą. Nikt się nie spodziewał czekoladowych tatuaży, toteż radości nie było końca.

Z brzuchami pełnymi czekolady opuściliśmy Manufakturę Czekolady