6 grudnia 2021

Mikołajki

Święty Mikołaj do nas przychodzi
Dużo prezentów dzieciom przynosi
W buciki wszystko zwinnie upycha
I jak czarodziej w pośpiechu znika

Jak co roku, 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Już od samego rana dzieci pięknie wystrojone z podekscytowaniem nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczka, zwiastującego przyjście długo wyczekiwanego gościa. Święty Mikołaj dotarł na czas. Swoje wejście rozpoczął niezawodnym Ho, Ho, Ho!. Zmęczony dźwiganiem wielkiego worka z prezentami, ale jak zawsze uśmiechnięty usiadł przy pięknie ubranej choince. Spotkanie przebiegało w radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki przywitały Mikołaja wierszem i piosenką, za co zostały obdarowane wspaniałymi upominkami. Każdy przedszkolak z przekonaniem odpowiadał Mikołajowi, że był bardzo grzeczny lub obiecywał poprawę przez następny rok. Ten miło spędzony czas został upamiętniony na naszych zdjęciach.

Wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia nadszedł długo wyczekiwany przez dzieci dzień. Do sali Słoneczek zawitał Święty Mikołaj. Dzieci w tym dniu ubrały się odświętnie i założyły czapeczki Mikołajkowe i inne ozdoby aby móc radośnie powitać tego szczególnego gościa. Gdy już Święty Mikołaj powitał dzieci i usiadł w specjalnie przygotowanym miejscu dzieci zaśpiewały dla niego piosenkę pt:” Idzie, idzie Mikołaj”. Następnie dostały od Świętego Mikołaja prezenty i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia przy choince. Był to dzień pełen wrażeń i uśmiechu.

Wizyta św. Mikołaja w Przedszkolu

Tradycyjnie jak co roku 6 grudnia przedszkolaków odwiedził Św. Mikołaj. Zanim jednak przyszedł, dzieci wysłuchały opowieści o tradycji Mikołajek, jak i o samym Mikołaju. Kiedy nieoczekiwanie na korytarzu rozległ się dźwięk dzwoneczków Mikołaja, przedszkolaki od razu zaczęły podskakiwać z radości. Św. Mikołaj został gorąco przywitany piosenkami i wierszami, których dzieci nauczyły się specjalnie dla Niego. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty wręczane każdemu dziecku przez Mikołaja.