Przygoda z gliną w grupie Misie

31.03.2022 dzieci z grupy Misie wybrały się na warsztaty ceramiczne do pobliskiego Folwarku Kultury w Owczarach.

Na miejscu przywitały nas uśmiechnięte panie, które wprowadziły dzieci w niezwykły świat ceramiki. Panie opowiedziały dzieciom o właściwościach gliny, pokazały prace na kole garncarskim oraz omówiły etapy powstawania gotowego produktu.

Tak przygotowane Misie przystąpiły do zgniatania, ugniatania i wałkowania gliny.  Kreatywność dzieci zaskoczyła wszystkich. Każdy baranek był jedyny w swoim rodzaju.

Nie zabrakło także zabaw i gier zespołowych. Misie pod czujnym okiem pracowników Folwarku miały okazję wyszaleć się w sali sportowej.

Wycieczka sprawiła dzieciom wiele radości. Wytwory naszych podopiecznych niedługo do nas przyjadą i na pewno ozdobią niejeden stół wielkanocny.