Pokaz Ratownictwa Medycznego

W poniedziałek 19.02.2018 w naszym przedszkolu odbył się pokaz ratownictwa medycznego prowadzony przez pracowników Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Pana Piotra Wolak oraz Pana Łukasza Kręglickiego.

Panowie na wstępie w sposób ciekawy, barwny i ekspresyjny opowiedzieli o pracy lekarzy w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym, a w dalszej kolejności w sposób praktyczny zaprezentowali przyniesione ze sobą potrzebne w pracy ratowników akcesoria i sprzęty medyczne. Następnie ratownicy z pełnym zaangażowaniem pokazali dzieciom jak prawidłowo zrobić opatrunek, w jaki sposób postępować w przypadkach utraty świadomości wykonując masaż serca oraz przypomnieli numer alarmowy 999, pod który należy dokonać zgłoszenia.

W pokazie ratownictwa dzieci brały czynny udział samodzielnie wykonując opatrunki oraz reanimację krążeniowo – oddechową na przygotowanych fantomach.