„Przygody Technoludka”

W czwartek 22 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu teatr z Krakowa, który zaprezentował dzieciom przedstawienie pt. „Przygody Technoludka”. Akcja przedstawienia skupiała się wokół zwariowanego na punkcie elektronicznych gadżetów tytułowego Technoludka, który telefon i tablet przedkładał nad kontaktem z ludźmi. Podczas teatrzyku przedszkolaki dowiedziały się jak miło i przyjemnie można spędzać wolny czas, nie korzystając z telewizora, komputera czy telefonu. Dzieci uważnie słuchały aktorów, były zainteresowane przedstawieniem, chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Spotkanie nie tylko nas bawiło, ale też wiele nauczyło, a niektóre wiadomości przypomniało. To co zapamiętamy z przedstawienia to na pewno prawdę, że najważniejszy w życiu jest drugi człowiek i żaden telefon, komputer, czy tablet go nie zastąpi. Powtórzyliśmy także numery alarmowe niezbędne w sytuacjach zagrożenia.