5 stycznia 2023

WIGILIA 2022

„Boże Narodzenie to piękny czas,
Kiedy aniołek prezentami obdaruje nas.
Pan Jezus się narodził,
By wszystkich ludzi oswobodził.
W ten magiczny czas,
Kolędy śpiewają wszyscy z nas.
Choinkę pięknie ozdabiamy,
Przy oknie w salonie ją stawiamy.
W tym dniu, przy stole się spotykamy,
Łamiąc się opłatkiem, życzenia sobie składamy. (…)”

22 grudnia, odbyła się w naszym przedszkolu uroczysta Wigilia. „Skrzaty”, „Słoneczka” oraz „Krasnoludki” wspólnie świętowały ten dzień. O wyznaczonej godzinie
w sali zebrały się wszystkie dzieci, zasiadły przy pięknie wystrojonych stołach, słuchały kolęd, a te które znały, wspólnie śpiewały. „Skrzaty” zaprezentowały wszystkim wierszyk
o Bożym Narodzeniu. W całym przedszkolu panowała radosna i ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje i dzieci ubrane w odświętne stroje wprowadziły nastrój oczekiwania na wyjątkowy czas. Wszyscy w przedszkolu, składali sobie najlepsze bożonarodzeniowe życzenia. Na sam koniec, wszystkie dzieci wspólnie zjadły tradycyjne wigilijne potrawy.

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE 2022

21 grudnia, odbyło się w przedszkolu wspólne kolędowanie. Dzieci z każdej grupy, przedstawiły repertuar kolęd i pastorałek, których nauczyli się z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. „Skrzaty” zaprezentowały kolędy i pastorałki tj.: „Dzisiaj w Betlejem”, „Skrzypi wóz”, „Bosy pastuszek”, „Gore gwiazda” oraz „Zaśpiewam Jezuskowi”. W czasie występu, dzieci grały na instrumentach i inscenizowały gestami treść śpiewanego tekstu.  Na koniec, wszystkie przedszkolaki i panie, odśpiewały wspólnie najbardziej znane kolędy.

KONKURS: MOJA KARTKA BOŻONARODZENIOWA

Dnia 19.12.2022r. (poniedziałek), został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.: „Moja kartka bożonarodzeniowa”  w grupie „Skrzaty”. Głównymi celami konkursu było: rozwijanie wyobraźni oraz pobudzenie aktywności twórczej i wrażliwości estetycznej, stworzenie dzieciom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych, kultywowanie tradycji wykonywania kartek bożonarodzeniowych oraz umożliwienie dzieciom przedstawienia własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Konkurs był adresowany do wszystkich dzieci z grupy „Skrzaty”, które wyraziły chęć stworzenia swojej niepowtarzalnej kartki świątecznej. W konkursie wzięło udział 10-cioro dzieci w wieku 5 i 6 lat. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt wśród jurorów. Autorzy prac zasługują na uznanie i pochwałę za zaangażowanie w wykonanie kartek. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne i wzbudziło wiele dyskusji. Podczas oceny, jury brało pod uwagę następujące kryteria oceny: samodzielność wykonania, zgodność z tematem, jakość wykonania, estetykę i pomysłowość oraz stopień trudności. Laureaci i wyróżnione dzieci oraz te, które wzięły udział w konkursie, otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszystkie kartki świąteczne, które wzięły udział w konkursie zostały wystawione na gazetce w korytarzu do dn. 23.12.2022 r. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Organizator konkursu: Agnieszka Winkel

Laureaci konkursu: