21 lutego 2023

BAL KARNAWAŁOWY 2023

16 lutego (czwartek) odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. Starszaki bawiły się wyśmienicie. Były bardzo zaangażowane w tańce i zabawy ruchowe prowadzone przez p. Gosie. Wśród bawiących się dzieci były: księżniczki, wróżka, świnka, kowboj, policjant, kot Filemon, pająk oraz drużyna Spiderman’ów. Dzięki zabawie przy muzyce, miały szansę zaprezentować swoje stroje i podziwiać kolegów oraz koleżanki w różnych przebraniach. Ponadto, mogły poszerzyć swoje zdolności taneczne i udoskonalić  poczucie rytmu. Po wspólnej zabawie, „Skrzaty” zjadły na swojej sali karnawałowy poczęstunek przy stole udekorowanym specjalnie na tę okazję.

Nie można pominąć faktu, iż data balu przypadła w szczególny dzień – Tłusty czwartek. Zgodnie z tradycją tego dnia, „Skrzaty” zjadły na podwieczorek pączki ze słodkim nadzieniem i cukrem pudrem oraz stworzyły pracę plastyczną pt.: „Pączek” przy pomocy suchych pasteli i konfetti. Dobre nastroje dzieci pod koniec dnia były dowodem na to, że ten dzień był dla nich szczególny i pełen atrakcji.

WALENTYNKI

14 lutego, „Skrzaty” obchodziły Walentynki, a kolor czerwony dominował na sali cały dzień. Na dzieci czekało wiele atrakcji w tym dniu. Starszaki wykonywały walentynkowe zadania i ćwiczenia: brały udział w wyścigu na podawanie sobie balonów w zespołach, tworzyły z sylab proste słowa, zagrały w walentynkowe bingo i tworzyły matematyczne działania przeliczając serduszka. Ponadto, dzieci miały okazję powiedzieć sobie nawzajem coś miłego podając balon w kole, bawiły się w zabawę logopedyczną ćwicząc pracę mięśni artykulacyjnych oraz wykonały pracę plastyczną pt.: „Serce” przy użyciu farb, szablonu serca i piórek. W wolnym czasie, „Skrzaty” mogły ćwiczyć motorykę małą, szukając w sensorycznym pudełku ukrytych serduszek. Na pamiątkę tego dnia, dzieci wymieniły się walentynkowymi lizakami oraz otrzymały balony w kształcie serc.