BAJECZNY PORANEK W BIBLIOTECE PT.: DOKARMIANIE PTAKÓW ZIMĄ

Dnia 30 stycznia, „Skrzaty” wybrały się na „Bajeczny poranek” do Biblioteki Publicznej w Michałowicach. Dzieci, miały okazję wysłuchać wiersza pt.: „Ptasie radio” autorstwa Juliana Tuwima oraz razem z bohaterem Puciem z książeczki pt.: „Pucio i ćwiczenia z mówienia” wypowiadały wspólnie wyrazy dźwiękonaśladowcze. W czasie spotkania, „Skrzaty” poznały wiele ciekawostek na temat ptaków np. które z nich zimują w Polsce, a które odlatują do ciepłych krajów, co jedzą oraz jak możemy pomóc im w czasie zimy. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały drewniany karmnik zaprezentowany przez panią Asię oraz przykładowe smakołyki, którymi można dokarmiać ptaki zimą. Na koniec wizyty, dzieci otrzymały specjalną karteczkę ze wskazówkami, czym powinno się dokarmiać ptaki a czym nie, aby im nie zaszkodzić. Wizyta w bibliotece była bardzo pouczająca i dała okazję do wzbudzenia w dzieciach empatii wobec zwierząt.