„Kwiecień, plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata”

Kwiecień, plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata„…. jak do tej pory cieszymy się w pełni wiosenną aurą! Wreszcie poczuliśmy prawdziwy dotyk wiosny, promienie słońca, a co za tym idzie nową, fantastyczną i orzeźwiającą energię, skłaniającą do promowania zdrowego trybu życia!
W dniach 9-13 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy „TYDZIEŃ ZDROWIA„, pod hasłem „ZDROWO, SPORTOWO, OWOCOWO
Każdy dzień tygodnia miał przyporządkowany inny kolor i hasło dnia. Zajęcia przeprowadzane z dziećmi miały na celu zachęcanie dzieci do aktywnego stylu życia, zdrowego odżywiania dbania o czystość i higienę osobistą oraz zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie.

 1. Poniedziałek – kolor zielony
  Hasło dnia: „My warzywa i owoce jemy więc nie chorujemy”
 2. Wtorek – kolor żółty
  Hasło dnia: ” W zdrowym ciele zdrowy duch, poćwicz z nami będziesz zuch”
 3. Środa – kolor niebieski
  Hasło dnia: „Higiena osobista to sprawa oczywista” – pielęgniarka Ci powie jak dbać o zdrowie
 4. Czwartek – kolor biały
  Hasło dnia: ” Walka z mikrobami w posprzątanej sali”
 5. Piątek – kolor czerwony
  Hasło dnia: „zdrowo, witaminowo i na sportowo” w wierszach i piosenkach

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za współpracę.