Tydzień Promocji Zdrowia

W dniach 9 – 13 kwietnia w naszym przedszkolu przeżywaliśmy Tydzień Promocji Zdrowia.
Misie każdego dnia zakładały ubranie w określonym kolorze i dowiedziały się wiele o zdrowym stylu życia. Każdego dnia spędzały aktywnie czas w ogrodzie przedszkolnym.

  • Poniedziałek (w kolorze zielonym) powitał nas hasłem: „My owoce i warzywa jemy, więc nie chorujemy” Dzieci rozpoznawały i klasyfikowały owoce i warzywa, wspólnie też przygotowały dwa plakaty: koktajl owocowy i sałatka jarzynowa.
  • We wtorek (w kolorze żółtym ) realizowaliśmy hasło: „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych i tańcach. Cieszyły się też z ćwiczeń z piłką, woreczkami, każdy chciał pojeździć na rowerze, pochodzić na steperze czy po bieżni.
  • W środę (kolor biały) hasłem przewodnim była „Higiena osobista to sprawa oczywista”. Dzieci kąpały lalkę, robiły pranie i doskonaliły „technikę mycia rąk”.
  • W czwartek (w kolorze niebieskim) dzieci toczyły „Walkę z mikrobami w posprzątanej sali”. Dzieci dowiedziały się jak można „przepędzić mikroby w najbliższym otoczeniu.Każde dziecko dostało ściereczkę i „teren” do sprzątania. Dzieci obejrzały też pomieszczenie, gdzie znajdują się narzędzia i detergenty do sprzątania w przedszkolu.
  • W piątek (kolor czerwony) podsumowaliśmy Tydzień Promocji Zdrowia , Misie prezentowały piosenki i wierszyki związane z tematem przewodnim. Powstała też wspólna praca pt. „Piramida żywieniowa i aktywności fizycznej” . Misie na podwieczorek skomponowały swoje zdrowe kanapki.
    A na koniec każde dziecko zabrało cebulę , którą sadziliśmy w zeszłym tygodniu.

Ten tydzień był smaczny, zdrowy i kolorowy…….