21 marca 2023

SPOTKANIE Z KSIĄŻECZKĄ

13 marca (poniedziałek), w ramach wsparcia akcji „Rodzice czytają dzieciom książeczki z przedszkolnej półeczki” mającej na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców, „Skrzaty” odwiedziła pani Ola, mama Michała. Przyszła do dzieci, aby przeczytać im wybraną przez siebie książeczkę. Wspólnie wysłuchały dwóch książeczek z serii „Tupcio Chrupcio: Nie chcę jeść i Dbam o zęby” oraz wierszyk o wiośnie. Głównym bohaterem serii książeczek jest mała, niezwykle sympatyczna myszka imieniem Tupcio Chrupcio, która ukazuje typowe sytuacje, w jakich znaleźć się może każde dziecko, oraz problemy, jakim będzie musiało stawić czoło. Książeczki wybrane przez panią Olę bardzo zaciekawiły dzieci, a wspólna rozmowa na temat zdrowych nawyków, pozwoliła zrozumieć „Skrzatom” co powinny jeść (warzywa i owoce), a czego unikać w nadmiarze (słodyczy), aby rosnąć silne i zdrowe oraz dlaczego należy dbać o zęby. Wierszyk o wiośnie wprowadził dzieci w miły nastrój. Dzieci były bardzo zadowolone z wizyty pani Oli i podziękowały za wspólnie spędzony czas.