Święto Niepodległości

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapy Europy. 8 listopada w Przedszkolu Promyczek w Michałowicach obchodziliśmy 101 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, która przywitała dzieci z wszystkich grup. Dzieci do swych odświętnych ubrań miały przypięte biało czerwone kotyliony.

W tym dniu przedszkolaki wraz z wychowawcami obejrzały film o symbolach narodowych i śpiewały pieśni patriotyczne przygotowane na zajęciach, a o godzinie 11:11 wszyscy wspólnie odśpiewali ,,Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.

Za udział w akcji przedszkole otrzymało od Ministra Edukacji Narodowej pamiątkowy Dyplom oraz Podziękowanie.

Dyplom – Szkoła pamięta

Podziękowanie – Szkoła do hymnu