18 marca 2021

Dzień kobiet

W tym roku dzień kobiet w grupie Misiów obchodziliśmy nieco inaczej niż dotychczas. Nasza sala zamieniła się w tym dniu w salon piękności, gdzie można było skorzystać z usług fryzjerskich, masażu, makijażu oraz manicure. Zabawie nie było końca. Dziewczynki znalazły się pod opieką wychowawczyń, którym dzielnie pomagali chłopcy z naszej grupy. Na zakończenie dziewczynki otrzymały od swoich kolegów słodkości oraz pamiątkowe dyplomy.

Od nasiona do rośliny

Grupa Misie w ostatnim tygodniu rozpoczęła wiosenne przebudzenie w kącikach przyrody – pomagały i same sadziły fasole, kwiaty cebulowe, dymkę na szczypiorek i siały zboże. Zajęcia edukacyjne miały na celu poszerzenie wiadomości dzieci na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin oraz założenie hodowli w kąciku przyrodniczym. Kącik ten jest dla dzieci doskonałym miejscem do prowadzenia częstych badań, eksperymentów i obserwacji. Dzięki bezpośredniej obserwacji dzieci mają możliwość poznania cyklu rozwoju roślin. Ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów.