24 marca 2021

Prace plastyczne Marzec

Kartki urodzinowe dla Amelki

W trzecim tygodniu marca, w przedszkolu została zorganizowana akcja pt.: „Kartki dla Amelki”, w której wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne.

Amelka, to dziewczynka, która walczy od 8 lat z glejakiem na pniu mózgu.
Właśnie dowiedziała się o trzeciej wznowie choroby. Jej rodzice zorganizowali dla niej akcje-niespodziankę z okazji 13 urodzin, które obchodzi 23 marca. Amelka uwielbia kartki, dlatego jej rodzice poprosili, aby każdy kto miałby ochotę sprawić jej przyjemność, wysłał dla niej z tej okazji kartkę urodzinową.

Taka inicjatywa akcji zorganizowanej w przedszkolu, spotkała się z dużym entuzjazmem. Dzieci z naszego przedszkola, kiedy usłyszały o tej akcji, nie mogły dłużej czekać i z pomocą pań nauczycielek podjęły wyzwanie. Powstały wspaniałe kartki niespodzianki dla Amelki. W środku każdej kartki również znajdowały się piękne rysunki, naklejki i wierszyki urodzinowe. Do wszystkich kartek urodzinowych, został dołączony list dla Amelki. Mamy nadzieję, że dzięki naszym karteczkom na buzi Amelki zagości uśmiech i będzie miała ogromną motywację do walki z chorobą.

Akcja miała na celu rozwinięcie u dzieci wrażliwości na potrzeby i problemy innych, integrację oraz wzbudzenie poczucia własnej wartości, a przede wszystkim uświadomienie, że wspólnie można zdziałać dużo więcej! Widząc radość i zaangażowanie dzieci, można stwierdzić, że akcja spełniła swoją rolę wychowawczą.

Osoba odpowiedzialna za akcję w przedszkolu: A. Winkel

Materiał o Amelce dostępny na stronie Facebook’a pod linkiem – https://fb.watch/4jrsdha6a9/