19 marca 2021

Powitanie wiosny

Dnia 19 marca 2021 r., grupa „Słoneczka” obchodziła pierwszy dzień wiosny, było kolorowo i wesoło w naszym przedszkolu. Już od samego rana dzieci przygotowywały się do powitania wiosny. Chętnie uczestniczyły w grach i zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku. W tym roku Słoneczka zasadziły wspólnie rośliny w doniczkach. Dzieci poznały cały proces sadzenia roślin cebulkowych, a także przypomniały sobie jakie zmiany zachodzą w przyrodzie i jakie mamy pierwsze oznaki wiosny. Z radością śpiewały piosenkę „Wiosna, wiosna zawitała”. Po przypomnieniu symboli wiosny dzieci wykonały pracę plastyczną „Wiosenne bazie-kotki” z wykorzystaniem popcornu i patyczków zebranych na spacerze. Dzieci w tym dniu wykonały także gaik który od dziś będzie pięknie zdobił naszą salę.

Powitanie Wiosny

W piątek 19 marca maluszki z grupy „Skrzaty” od samego rana przygotowywały się do ważnego wydarzenia, jakim miało być powitanie wiosny. Pogoda za oknem nie zwiastowała nadejścia nowej pory roku, więc Skrzaty podczas zajęć ruchowych odtańczyły „bieganiec–sprzątaniec” i pozbierały wszystkie śnieżynki. Potem wrzuciły je do kosza wykazując się doskonałą celnością. Następnie przyszedł czas na prace ogrodowe – maluchy wspólnie z wychowawczyniami ułożyły na dywanie grządki ze skakanek i zasadziły na nich woreczkowe kwiatki, ćwicząc tym samym równowagę i koordynację. Potem nastąpiły wspólne obserwacje zmian, jakie zaszły w kąciku wiosennym – dzieci sprawdziły, jak rozwinęły się wiosenne hodowle oraz jak zmieniły się wierzbowe gałązki. Na zakończenie Skrzaty zaśpiewały wiosenną piosenkę, wyrecytowały wiersz oraz wspólnie przystroiły gaik.