5 grudnia 2022

Wspólne ubieranie choinki

1 grudnia (czwartek) nastał w grupie „Skrzaty” dzień, na który każde dziecko czeka z niecierpliwością. Wszystkie dzieci wspólnie ubierały choinkę w sali, aby była gotowa na powitanie Świętego Mikołaja oraz Świąt Bożego Narodzenia. Przy melodiach kolęd i pastorałek, dzieci udekorowały drzewko w światełka, bombki, gwiazdki, aniołki i wspólnie wędrując dookoła drzewka założyły łańcuchy świąteczne. Na sam koniec nie mogło zabraknąć gwiazdy, która jest tak ważna na choince. Teraz salę „Skrzatów” rozświetla piękna srebro-biała choinka i będzie umilać dzieciom czas przez wiele, wiele zimowych dni.

Prace plastyczne – listopad

Bajeczny poranek w bibliotece: Andrzejki

W poniedziałek, 28 listopada dzieci wybrały się na kolejne spotkanie z książką do Biblioteki Publicznej w Michałowicach. W tym dniu, „Skrzaty” wysłuchały ciekawostek o andrzejkach z książki pt.: „Polskie święta i zwyczaje: wiersze o świętach” A. Karpińskiej. Zaraz po jej wysłuchaniu wybrały się we wspólną wędrówkę po całej bibliotece bawiąc się butami, przestawiając je jeden po drugim, tak aby dotarły do drzwi biblioteki. Na „Skrzaty” czekało również losowanie karteczek z zawodami, które będą w przyszłości wykonywać oraz była świetna zabawa balonami, w których ukryte były zdania z wróżbą. W czasie pobytu w bibliotece, dzieci zapoznały się również z teatrzykiem Kamishibai, słuchając legendy pt.: „Smok Wawelski”. Na koniec spotkania, dzieci mogły pokolorować kolorowankę związaną z andrzejkami.

Dzień pluszowego misia

25 listopada (piątek), w grupie obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”. „Skrzaty” miały okazję przedstawić wszystkim swoje ulubione misie i inne przytulanki oraz zatańczyć z nimi do ulubionej muzyki. W tym dniu, dzieci wysłuchały wiersza o misiu, narysowały brakujące części misia i nakarmiły niedźwiadka rybkami oraz krążkami miodowymi, przy okazji ćwicząc przeliczanie na konkretach oraz rozpoznawanie zapisu cyfrowego danych liczb. „Skrzaty” ćwiczyły orientację w przestrzeni, kładąc swoje misie w odpowiednim miejscu. Ponadto, malowały farbami i ozdabiały brokatem swoje misie z drewna, które wzięły na pamiątkę do domu. Z okazji święta wszystkich misiów, nie mogło zabraknąć ulubionej  ich przekąski – herbatników z miodem, które każde dziecko miało szansę spróbować. „Skrzaty” spędziły to wydarzenie w miłej i przyjaznej atmosferze.