16 grudnia 2022

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził długo wyczekiwany gość – Święty Mikołaj.
Z tej okazji dzieci z grupy ,,Krasnoludki” zaśpiewały dla niego kilka piosenek i powiedziały wierszyk. Mikołaj rozdał dzieciom prezenty oraz powiedział kilka miłych słów.
Po wspaniałym spotkaniu przedszkolaki pozowały do świątecznych zdjęć. Był to magiczny czas dla naszych maluszków.

Wizyta Świętego Mikołaja

„Święty Mikołaj”

„W mroźną noc grudniową, wśród śnieżnej zamieci

Para reniferów z nieba do nas leci.

Ciągną piękne sanie w złocistym zaprzęgu,

A w saniach Mikołaj i worek prezentów.

Święty Mikołaju na ciebie czekamy,

Przez okno zamarznięte ciągle wyglądamy.

Przyjdź do nas w gościnę, szczerze zapraszamy.

Wierszyk Ci powiemy, piosenkę zaśpiewamy,

A Ty daj nam prezenty, rózgi wyrzuć w kąt

I życz wszystkim dzieciom, kolorowych świąt!”

We wtorek 6 grudnia, odwiedził nasze przedszkole Święty Mikołaj. Dzieci od bardzo dawna z niecierpliwością czekały na ten wymarzony dzień. Kiedy tylko pojawił się Mikołaj i zasiadł na specjalnie przygotowanym fotelu w towarzystwie swoich Mikołajek, „Skrzaty” przywitały gościa prezentując mu swoje zdolności wokalne i recytatorskie. Święty Mikołaj z uwagą słuchał piosenek i recytowanego wierszyka przez dzieci oraz podziwiał ich grę na instrumentach. Po występie nastąpił długo wyczekiwany moment – wręczenie prezentów. Mikołaj, po rozdaniu każdemu dziecku prezentu, dzielnie pozował do zdjęć biorąc na kolana kolejno po sobie dzieci.  Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką.

Atmosfera spotkania była bardzo wyjątkowa. Jak tylko dzieci pożegnały się ze Świętym Mikołajem, otworzyły otrzymane podarunki. „Skrzaty” bardzo cieszyły się
z prezentów. Cały dzień, upłynął w wielu pozytywnych emocjach i dzieci bardzo długo go wspominały dzieląc się wrażeniami.

Dziękujemy za wizytę Święty Mikołaju i do zobaczenia za rok!

PIECZENIE PIERNICZKÓW

Pieczenie pierniczków już za nami! 😍😍😍

Ten dzień nasze Słoneczka spędziły naprawdę wspaniale! 🥰🥰🥰

Wszyscy byli podekscytowani strojem piekarza 👨‍🍳👩‍🍳, a największa atrakcja to oczywiście wycinanie pierniczków 🤩🤩